Doradztwo podatkowe oferowane przez biuro księgowe – Kraków

Ustawa z dnia 9 maja 204 roku wprowadziła szereg zmian. Obecnie nie trzeba mieć polisy OC ani certyfikatów nadawanych przez Ministerstwo Finansów by móc prowadzić księgę przychodów i rozchodów. Sprawia to, że biuro księgowe Kraków może prowadzić osoba zdolna do czynności prawnych, nie karana za przestępstwa podatkowe z wykupionym OC. Deregulacja zawodów regulowanych miała również wpływ na doradców podatkowych. Nowelizacja ustawy odnoszącej się do doradztwa podatkowego z dnia 5 lipca 1996 roku art. 3 jasno określa, że porady oraz możliwość reprezentowania interesów płatników przed organami państwowymi mogą udzielać wyłącznie Ci, którzy wpisani są na listę doradców podatkowych. Uprawnienia do świadczenia usług z zakresu doradztwa podatkowego mają również osoby z wykształceniem prawniczym oraz radcowie prawni. Najważniejszym faktem wynikającym z uwolnienia zawodów do tej pory regulowanych jest to, że księgi przychodów i rozchodów mogą prowadzić osoby nie posiadające certyfikatu.

Biuro księgowe w Krakowie po deregulacji

Uwolnienie zawodu księgowego przynosi znaczące korzyści dla samych przedsiębiorców. Wcześniej nie mogli oni samodzielnie prowadzić ksiąg rachunkowych. Po deregulacji jest to jak najbardziej możliwe. Eksperci radzą jednak by nadal przy rozliczaniu z fiskusem opierać się na osobach posiadających niezbędną wiedzę. Znajdziemy je poprzez biuro księgowe Kraków. Lepiej nie wybierać firmy oferującej najtańsze rozliczenia. Najlepiej wybrać taką, która oferuje profesjonalną obsługę. Każdy kto prowadzi swój biznes chce mieć pewność, że jego rozliczenia z fiskusem są bez zarzutu. Każdy początkujący przedsiębiorca zdaje sobie również sprawę z wpływu formy opodatkowania na dochód przedsiębiorstwa. Dobre biuro księgowe Kraków powinno wyjaśnić jakie konsekwencje z daną formą opodatkowania się wiążą. Osoba zajmująca się wyłącznie rozliczaniem podatków do udzielania porad nie jest zobowiązana. O profesjonalne doradztwo podatkowe najlepiej starać się w kancelarii prawnej. Nierzadko biura rachunkowe nawiązują współpracę z kancelariami prawnymi specjalizującymi się w doradztwie podatkowym.

Biuro Księgowe Kraków

Z drugiej jednak strony osoba wykonująca zawód dorady podatkowego może również zająć się rozliczaniem podatnika. Może również płatnika reprezentować przed organami administracji państwowej. Bez względu na to czy korzystamy z doradcy podatkowego czy biura rachunkowego podmioty te zobowiązane są do zachowania tajemnicy zawodowej. Zdobyte informacje na temat przedsiębiorcy i sytuacji spółki bądź innej działalności nie mogą przekazywać osobom trzecim. Doradcy podatkowi jak również biura rachunkowe muszą stosować się do odpowiednich przepisów prawnych. W każdym innym wypadku może być wobec nich wyciągnięta odpowiedzialność karna. W polskim ustawodawstwie istnieją odpowiednie przepisy prawne regulujące to w jaki sposób biuro księgowe Kraków powinno funkcjonować. Nie inaczej jest również z doradcami podatkowymi. W razie problemów sprawę zawsze można skierować na drogę sądową.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>